Sport a turistika

Jak samotný areál Pod Kempem, tak i zdejší okolí, poskytují každému, kdo nepřijel jen odpočívat, celou řadu možností, jak si (lidově řečeno) trochu ničit svou tělesnou schránku nějakou sportovní činností.

Ti z vás, kteří dávají přednost pěším procházkám, nebo cykloturistice, mohou využít celou řadu značených turistických tras a „Naučnou stezku Jesenická“ procházející přírodním parkem, nebo navštívit celou řadu kulturních a historických památek v nejbližším okolí. Milovníci historie mohou navštívit jesenické muzeum. Dominantou města je farní kostel sv. Petra a Pavla, původně vybudovaný v románském slohu ve 13. století, který byl ve 20. letech 18. století rekonstruován do barokního stylu.

Cykloturisté mohou pro své projížďky využívat množství lesních a polních cest a také novou cyklostezku z Rakovníka do Jesenice. Všem příznivcům cyklistiky je k dispozici rovněž nová, dvacetikilometrová cyklostezka z Jesenice do Rabštejna nad Střelou, navazující na trasu z Rakovníka. Pro názornost umístění těchto tras se můžete podívat na upravenou mapu kde jsou tyto trasy zakresleny.

Podíváte-li se na satelitní mapu okolí Ráj houbařů vidíte sami, že objekt se nachází v těsné blízkosti lesa. To je přímo ráj pro všechny houbaře. Nemusíte jezdit kilometry daleko. Stačí si vzít košík a sen každého houbaře je naplněn.

Kdo však nemá zájem o dlouhé procházky, nebo nemá kolo a chce si jen zacvičit, zahrát volejbal, nebo stolní tenis, každému je k disposici naše krytá s odděleným prostorem pro stolní tenis a v hezkém počasí venkovní bazének, jehož kvality ocení především vaše dětičky.

Další vhodná místa nalezente v naší sekci Zajímavosti v okolí.

Adresa

Rekrea Jesenice s.r.o.

Rekreační čp. 422
270 33, Jesenice

IČ: 24827835

ukázat na mapě
Kontakt

Karel Peterka
provozní ředitel

+420 608 109 031

Martin Stříbrný
rezervace

+420 724 303 049

info@rekrea-jesenice.cz (email pro rezervace)


Partneři
#